Na popularnym chińskim serwisie Aliexpress można kupić praktycznie wszystko. Wśród dostępnych ofert znalazły się atrakcje znane z aquaparków, czy chociażby kompletne kolejki górskie. Chińska ofensywa gospodarcza trwa w najlepsze, czego najlepszym przykładem jest podpisanie stałej umowy pomiędzy polskimi Paczkomatami, a chińskim gigantem ecommerce. Dzisiaj skupimy się na produkcie skierowanym do fanów karawaningu. Oto 3-kołowy kamper z Aliexpress, którego kupisz za 4800 dolarów! Cena robi wrażenie, jak jednak wygląda kwestia jego wyposażenia?

kamper z aliexpress - Everbright EB-RV

Kamper z Aliexpress nie pozwoli na długie wojaże

Za budowę tego nietypowego pojazdu odpowiada firma Shandong Everbright Foreign Trade Co., która wystawia swoje produkty w serwisie Aliexpress. Model jest sygnowany nazwą Everbright EB-RV. Jak łatwo zauważyć po zdjęciach, kamper z aliexpress jest trzykołowy. Dość niespotykane rozwiązanie jak na kampera, które na pewno przyciąga uwagę przechodniów. Gorzej z walorami bezpieczeństwa. Łatwo się domyślić, że EB-RV miałby problem nawet w starciu z zającem. A co dopiero w razie kolizji z innym pojazdem!

Prezentowany domek na kółkach posiada napęd elektryczny i automatyczną skrzynię biegów. Wedle informacji producenta, pojazd posiada elektryczny silniczek o mocy 3,5 kW. Kamper z aliexpress jest w stanie rozpędzić się do prędkości zaledwie 40 km/h. Trudno wyobrazić sobie wakacyjne podróże takim wehikułem. Chociaż znaleźlibyśmy dla niego zastosowanie. Producent zapewnia, że bateria o pojemności 7,2 kWh wystarczy do przejechania 400 km. Można jednak podejrzewać, że nie jest to wartość realna. Stawiamy, że na trasie rzędu 400 km należałoby ładować ten pojazd dobre 5-6 razy!

Jeśli chodzi o wymiary… Nadwozie ma 3,8 metra długości, 1,5 metra wysokości i 2,3 metra szerokości. Producent oferuje standardowe wyposażenie kampera, które obejmuje: łóżko, składany stoliczek i wieszak ze schowkami do przechowywania dóbr wszelakich. Nie jest to może okaz luksusu i prestiżu ale otwiera szerokie pole możliwości do wykonania własnych modyfikacji i dostosowaniu trójkołowca podług własnych potrzeb.

Jakie zastosowanie może mieć kamper z Aliexpress? Jesteśmy w stanie wyobrazić sobie wypożyczalnie kamperów na ciepłych wyspach, bądź małych miasteczkach, oferujące takie pojazdy. Wystarczy umieścić na dachu panel słoneczny i można swobodnie poruszać się pomiędzy miejscowymi plażami. Przy okazji można zaoszczędzić na kosztach hotelu, bowiem kamper jest w stanie pomieścić dwie osoby. Nie zdziwimy się, jeśli ten kamper zagości na greckich wyspach pokroju Rodos.

Video: 3-kołowy kamper z Chin

Paweł Kokot

Niespełniony pisarz zanurzony w świecie samochodów dostawczych i motorsportu. Fan kamperów, miłośnik ciszy i wojaży wszelkiej maści.

Podobne artykuły