Firmy działające w logistyce miejskiej coraz częściej sięgają po pojazdy zasilane prądem. Niedawno premierę jednego z takich samochodów ogłosiła amerykańska firma Canoo. Pierwsze egzemplarze pojazdu dostawczego o nazwie MPDV mają trafić do klientów już w przyszłym roku.

Pojazd, jak zapewniają twórcy, został zaprojektowany od zera, a nie w oparciu o modele napędzane gazem lub olejem napędowym. Umożliwiło to bardziej przemyślaną i wydajną konstrukcję. W związku z tym dostawczak ma oferować maksymalną produktywność i wydajność przy stosunkowo niewielkich kosztach eksploatacji.

Canoo MPDV

Przestrzeń ładunkowa MPDV ma być większa o 30 proc. niż w przypadku innych wiodących pojazdów dostawczych w tym segmencie – czytamy w informacji prasowej od producenta.

MPDV dostępne będzie w dwóch rozmiarach. Zasięg mniejszej wersji na jednym ładowaniu ma wynosić od 210 do 370 km, większej zaś – od 140 do 305 km.

– Naszym celem jest obniżenie całkowitego kosztu posiadania i zwiększenie zwrotu z inwestycji dla każdego, od lokalnych właścicieli małych firm po duże floty”

powiedział Tony Aquila, prezes firmy Canoo

Paweł Kokot

Niespełniony pisarz zanurzony w świecie samochodów dostawczych i motorsportu. Fan kamperów, miłośnik ciszy i wojaży wszelkiej maści.

Podobne artykuły