Pierwsza zapowiedź Tesli Cybertruck wywołała lawinową reakcję w świecie motoryzacji. Internet obiegły memy, porównania ale i rozbudowane pomysły wykorzystania potężnego pikapa w praktyce. Surowa, kanciata karoseria to najprawdopodobniej zalążek tego, jak będą prezentowały się wozy przyszłości. Szef projektantów marki – Franz von Holzhausen inspirował się filmem ,,Łowca Androidów” i sportowym designem Lotusa Esprita. Unikalny wygląd przyniósł masę krytyki ale to tylko zwiększyło rozgłos o nowym projekcie tesli.

Jakie zastosowania w świecie karawaningu i kamperów może przynieść cybertruck od Tesli? Spieszymy z odpowiedzią! Podczas oficjalnej prezentacji w 2019 roku, Elon Musk poinformował o uciągu holowniczym pojazdu na poziomie 6350 kg i możliwości zasilania energią elektryczną elementów zewnętrznych. Elektryczny van będzie mobilnym bankiem energii, który będzie w stanie zasilić przyczepę kempingową, czy podładować kampera. Amerykańskie pola kempingowe mogą z czasem wypełnić się zestawami przyczep kempingowych i cybertrucków w roli holowników. Pojazd będzie także radził sobie świetnie w terenie, co przy zerowej emisji spalin daje prawdziwą gratkę dla fanów karawaningu. Rozbudowane możliwości elektrycznego pojazdu mogą zaprocentować w gigantycznym sukcesie komercyjnym Tesli.

Cybertruck kamper – wizja fanów

Pierwsze prezentacje cybertrucka oraz informacje o jego możliwościach technicznych wypełniły Internet. Komentarze były różne – od krytyki designu, przez pochwałę innowacyjności, aż po szeroki wachlarz możliwości wykorzystania elektrycznego pojazdu Tesli. Na ten moment nie ma wyraźnych planów utworzenia seryjnej wersji kampera na bazie cybertrucka – nie zabraknie jednak prywatnych firm, które z czasem zaczną wprowadzać takie rozwiązania. Jak mógłby wyglądać cybertruck kamper?

Pomysł Tesli nie wziął się znikąd. Pick-upy stanowią istotny segment amerykańskiego rynku, stanowiąc swego rodzaju wizytówkę motoryzacji zza Oceanu. Schemat powielany w setkach hollywoodzkich produkcji ma prawdziwe odbicie w rynku motoryzacyjnym USA. W 2019 roku w Stanach Zjednoczonych Ameryki sprzedało się ponad 3,1 miliona pikapów! To istotna część rynku, która do tej pory nie została w żaden sposób zagospodarowana autami elektrycznymi. Stereotypowy Amerykanin jeździ pick-upem. Młode pokolenie rzadziej sięga po pikapy, jednak proekologiczna alternatywa może zmienić ich punkt widzenia.

Paweł Kokot

Niespełniony pisarz zanurzony w świecie samochodów dostawczych i motorsportu. Fan kamperów, miłośnik ciszy i wojaży wszelkiej maści.

Podobne artykuły