Firma Carlex Design to jeden z pionierów w dziedzinie automotive design. Na rynku regularnie pojawiają się nowe pakiety stylizacyjne samochodów, samolotów oraz łodzi ich autorstwa. Chęć dotarcia do różnych segmentów rynku i rozbudowany zakres działalności sprawił, że firma oferuje również własne pakiety wizualne do samochodów dostawczych, które łączą ze sobą praktyczne rozwiązania z eleganckim wykończeniem. Carlex Design zamyka sezon 2020 piękną wersją Forda Transita Customa, rzucając dziarsko rękawiczkę w kierunku MS-RT, będącego najpopularniejszą firmą tworzącą pakiety wizualne do rodziny aut użytkowych marki Ford. Poznajcie piękny Ford Transit Custom Edition X w finalnej odsłonie!

Tył - Ford Transit Custom Edition X

Dynamiczny body kit składa się z kilku indywidualnie zaprojektowanych elementów karoserii: przedni zderzak, poszerzenia błotników przednich, poszerzenia przednich drzwi, poszerzenia tylnych błotników, rozbudowane boczne progi, tylna ćwiartki błotników, tylny zderzak, grill oraz czarne osłony halogenów. Całość dopełniają aluminiowe felgi 18-calowe Carlex Design, bądź 18-calowe felgi OZ Racing. Za ogumienie posłużyły opony Michelin 255/45ZR18 Pilot Sport4. Bardzo ciekawie prezentuje się kompozycja wydechu oraz tylnego zderzaka (końcówki układu wydechowego), która przypomina rozwiązania stosowane w sportowych samochodach Audi, czy Mercedesa. Skromny, zadziorny spoiler uzupełniony krwistą czerwienią stanowi wisienkę na torcie całej kompozycji.

Sportowa elegancja w kabinie Customa Edition X

Kabina kierowcy, jak i sama część przeznaczona do przewozu osób (w wersji osobowej Tourneo) w pełni odpowiada wymogom i wymysłom wyobraźni, które niesie za sobą wygląd zewnętrzny pojazdu. Ciemne, stonowane kolory zostały uzupełnione czerwonymi wstawkami. Kierownica o nowym, sportowym kształcie sprawia, że prowadzenie pojazdu jest jeszcze przyjemniejsze. Obręcz kierownicy została obszyta gładką i perforowaną skórą oraz ozdobiona nicią i tłoczeniem. Projektanci wzięli pod uwagę również podłokietniki boczków drzwi – obszyte skórą wysokiej jakości oraz deskę rozdzielczą, na której znalazły się nowe tarcze zegarów od Carlex Design.

Kabina kierowcy - Ford Transit Custom Edition X

Piękny wygląd to jednak nie wszystko. Komfort jazdy jest bardzo ważnym czynnikiem, szczególnie z perspektywy kierowcy dostawczaka pokonującego regularnie długie trasy. Sportowe fotele został obszyte czarną skórą oraz Alcantrą. Całość uzupełniają wstawki w dwóch wariantach kolorystycznych (czerwony, szary), które dodają całości wyjątkowego charakteru. Z resztą, poniższe zdjęcie mówi samo za siebie. Nie oddaje to jednak w pełni komfortu i nuty luksusu, którą można odczuć po wygodnym ulokowaniu ciała w siedzeniu z wyprofilowanym oparciem.

Fotele Ford Transit Custom Edition X

Najważniejsza jest tu jednak spójność. Można odnieść wrażenie, że nie ma w tym projekcie najmniejszej drobnostki, która odbiegałaby swoją stylistyką od spójnej kompozycji całości. Kolorystyka i podkreślana już kilkukrotnie w tym tekście korelacja sportowej agresji z elegancją i szykiem sprawiają, że Transit Custom nabiera całkiem nowego wydźwięku. A już w swojej podstawowej wersji jest on najprawdopodobniej najładniejszym przedstawicielem segmentu średnich samochodów dostawczych. Dla jednych może to być jedynie pakiet wstawek poprawiający wygląd auta. Znajdą się jednak klienci dla których będzie to spełnienie marzeń, wywołujące uśmiech na twarzy – zarówno podczas jazdy, jak i w reakcji na mimowolne zerknięcie na samochód.

To co zawsze interesuje najbardziej większość osób to cena. Kompletny pakiet wizualny Ford Transit Custom Edition X jest dostępny w sprzedaży za 6,495.00€ netto. Firma oferuje również kilka dodatków, wymagających dodatkowej opłaty, mających powiększyć funkcjonalność vana, przy jednoczesnym zachowaniu sportowej stylistyki. Należą do nich: odpinany hak holowniczy Westfalia wraz z wiązką elektryczną oraz system V8 dźwięku układu wydechowego, sterowany aplikacją mobilną.

Ford Transit Custom Edition X – galeria

Paweł Kokot

Niespełniony pisarz zanurzony w świecie samochodów dostawczych i motorsportu. Fan kamperów, miłośnik ciszy i wojaży wszelkiej maści.

Podobne artykuły