Czegoś takiego nie widzieliśmy jeszcze nigdy wcześniej. Nissan przedstawił ostatnio kilka swoich koncepcyjnych kamperów. Jeden z nich został przedstawiony już na naszej stronie – Nissan e-NV200 Winter Camper. Teraz przyszła pora na coś absolutnie nowego i rewolucyjnego. Zaprezentowany projekt zyskał nazwę Nissan NV350 Caravan Office Pod Concept i ma to być samochód kempingowy przystosowany w 100% pod wymogi pracy zdalnej. Szkoda, że jest to na razie jedynie koncept, bo zapotrzebowanie na kampery w czasach pandemii koronawirusa jest naprawdę duże. Rewolucyjny pomysł przedstawiono podczas Tokyo Auto Salon 2021, bazując na haśle: kamper do pracy zdalnej.

Nowatorski Nissan NV350 posiada wysuwane biuro, którym można sterować za pomocą aplikacji mobilnej w smartfonie lub tablecie. Wszystko zostało zaprojektowane w taki sposób, by móc wykonywać zdalną pracę w kontakcie z łonem natury. Wszystko za sprawą półotwartej przestrzeni i wycięcia, odpowiadającemu oknu. Dodatkowe zadaszenie pozwala osłonić przestrzeń roboczą przed deszczem.

Nissan N350 - kamper do pracy zdalnej

Przestrzeń robocza przypomina typowe stanowisko do pracy biurowej – obrotowy fotel, biurko, minimalistyczny stolik. Na zdjęciu można również zauważyć, że zastosowano szklaną podłogę, która ma zoptymalizować wrażenie obcowania z naturą. W wyposażeniu kampervana znajduje się lodówka oraz ekspres do kawy. Zastosowane okna posiadają cyfrowy moduł, umożliwiający wyświetlanie jesiennego, bądź zimowego krajobrazu. Na dachu pojazdu umiejscowiona została strefa rekreacyjna z dużym, rozkładanym parasolem oraz leżakiem.

Czy to idealny kamper do pracy zdalnej?

I tak, i nie. Jest to perfekcyjne mobilne biuro, które z pewnością ułatwi zdalną pracę na łonie natury. Nie brakuje jednak innych mankamentów. Kamper powinien stanowić przestrzeń do życia, odpowiadającą normalnym mieszkaniom. Na pokładzie koncepcyjnego Nissana NV350 brakuje łóżka oraz łazienki. Ciężko go zatem nazywać kamperem. W Internecie pojawiła się także fala krytyki dotycząca minimalistycznego designu. Jest to jedna kwestia indywidualna – każdy posiada własny gust. Jedni są zakochani w starych dostawczakach, podczas gdy inni poszukują futurystycznych nowinek i ciekawostek. Jedno jest pewno – koncepcyjny kamper do pracy zdalnej Nissana przykuwa wzrok i stanowi otwarcie do dyskusji na temat pewnej niszy caravaningu. Większość producentów skupia się na elegancji i praktyczności, co niekoniecznie idzie w parze z potrzebami wynikającymi z pracy w trybie zdalnym.

Paweł Kokot

Niespełniony pisarz zanurzony w świecie samochodów dostawczych i motorsportu. Fan kamperów, miłośnik ciszy i wojaży wszelkiej maści.

Podobne artykuły