Ten piękny GMC Vandura z 1979 roku był bohaterem kultowego serialu Drużyna A (Team A) i stanowi obiekt marzeń fanów motoryzacji i kinemotografii z całego świata. Kultowy Chevrolet zapisał się na kartach historii jako swego rodzaju ikona popkultury. Podobnie do futurystycznego auta z Powrotu do przyszłości, czy Astona Martina DB5 z filmów o agencie 007. Teraz majętni kolekcjonerzy mogą przystąpić do charytatywnej licytacji jednego z sześciu licencjonowanych pojazdów Universal Studios w serwisie worldwideauctioneers.com. Środki z licytacji zostaną przekazane na fundację non-profit zajmującą się aktywizacją zawodową J.Kruse Education Center Career Coaching Academy. Chociaż opis aukcji jest dość oszczędny w techniczne smaczki to postaramy się o jak najlepszą prezencję. Kochani! Zapnijcie pasy, oto kultowy dostawczak Drużyny A.

Prawdziwy arsenał na pokładzie!

Niestety nie została podana informacja dotycząca silnika tego vana. Nie jest on także widoczny na żadnym ze zdjęć. Internetowe typy stawiają jednak na widlastą jednostkę V8 o pojemności 5.7 litra. Nie można liczyć na zabójcze przyspieszenie, co nie powinno bynajmniej odstraszyć potencjalnych nabywców. W końcu chodzi o klimat!

GMC Vandura A-Team Van
worldwideauctioneers.com

W wewnętrznym wyposażeniu auta znalazły się autentyczne rekwizyty wykorzystywane w serialu. Mowa tu o replikach broni ręcznej, kultowym radioodbiorniku, czy chociażby karabinie maszynowym znajdującym się w tylnej części pojazdu.

Dostawczak Drużyny A - wnętrze, karabiny
worldwideauctioneers.com

Zastanawiające mogą być drobne różnice pomiędzy tym autem, a serialowym oryginałem, który wszyscy kojarzymy. Zamiast krwistoczerwonego paska i spoilera na karoserii znajduje się pomarańczowa wstawka. Może to być jednak wypaczenie naszej pamięci – szczególnie, że na potrzeby produkcji serialu wykorzystano 6 vanów o analogicznym wyglądzie. Nie można wykluczyć drobnych różnic. Z podanych informacji wynika również, że kultowy dostawczak drużyny A wykorzystywany był w celach promocyjnych – podczas pokazów w USA i Kanadzie. Bardzo możliwe, że wersja pokazowa delikatnie odbiegała pod względem kolorów od tej, która wystąpiła w najważniejszych odcinkach Team A. Link do licytacji znajdziecie TUTAJ.

Dostawczak drużyny A - tył GMC Vandura
worldwideauctioneers.com

Polacy mogą go kojarzyć z odcinków emitowanych na antenie Polonii 1, bądź w późniejszym okresie na Polsacie i TVN7. W Polsce był on dostępny na początku lat 90-tych, podczas gdy właściwa emisja w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie miała miejsce jeszcze w latach 80-tych.

Galeria: dostawczak Drużyny A

Video: A-Team Van

Paweł Kokot

Niespełniony pisarz zanurzony w świecie samochodów dostawczych i motorsportu. Fan kamperów, miłośnik ciszy i wojaży wszelkiej maści.

Podobne artykuły