Samochody dostawcze mogą kojarzyć nam się z wieloma wersjami nadwozia, czy rozstawu osi. Jest jednak taki rodzaj zabudowy, który ciężko utożsamiać z typowym dostawczakiem. Mowa tu o kabriolecie, czyli pojeździe z odkrytą kabiną pasażerską. Takie wersje vana można spotykać w letnich miasteczkach turystycznych, cechujących się wysokimi temperaturami. Podobne rozwiązania znajdują się czasami na safari – chociaż jest to dość ryzykowne posunięcie. Zazwyczaj są to jednak indywidualne modyfikacje, niewystępujące w bazowej ofercie firm zajmującymi się tworzeniem własnych zabudów, bądź zmodyfikowanych wersji vanów. Z innego założenia wyszła firma Bus Factory, która odpowiadając na zapotrzebowanie klientów uzupełniła niszę rynkową o auto niezwykłe, a mianowicie – Mercedes Sprinter cabrio.

Słów parę o konfiguracji i wyposażeniu

Pojazd został dostosowany do luksusowego przewozu kilku osób. Pojazd występuje w układzie siedzeń 8+1. Producent podszedł do tematu z dużym rozmachem, czego najlepszym dowodem jest bogate wyposażenie wnętrza – wyprofilowane fotele z pełną regulacją oraz skórzane wykończenia. Kabriolet na bazie Sprintera jest dostosowany do przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, a gamę udogodnień uzupełniają sprytne schowki i stojaki, m.in. na parasole. Wśród udogodnień znalazła się lodówka o pojemności 40 litrów, nagłośnienie wysokiej jakości oraz ładowarki USB.

Pojazd posiada bardzo ciekawy system chowania dachu oraz panoramicznych szyb bocznych, który nie wymaga dużego nakładu pracy. Najnowsza wersja kabrioleta bazuje na Sprinterze z rocznika 2021 z silnikiem 2143 ccm o mocy 163 KM. Całość współgra z automatyczną skrzynią biegów 7G-TRONIC. Pojazd wraz z pasażerami mieści się w kategorii wagowej do 3.5tony, co umożliwia prowadzenie go przez osobę z prawem jazdy kategorii B. Dodatkowe wrażenia stylistyczne niesie za sobą czarny, metaliczny kolor lakieru – współgrający z ciemną, stonowaną elegancją wnętrza. Za tuning wizualny (zewnętrzny) odpowiada firma Hartmann design, czyli brytyjski specjalista w zakresie luksusowego wyposażenia busów i vanów.

Więcej informacji na temat ceny i aktualnej wersji dostawczaka Mercedes Sprinter cabrio znajdziecie na stronie producenta – Bus Factory.

Galeria Mercedes Sprinter cabrio

Paweł Kokot

Niespełniony pisarz zanurzony w świecie samochodów dostawczych i motorsportu. Fan kamperów, miłośnik ciszy i wojaży wszelkiej maści.

Podobne artykuły