Zważając na rosnące trendy w caravaningu oraz mocne zapotrzebowanie rynku na kampery, japoński producent przedstawił koncepcyjną wersję elektrycznego auta kempingowego – Nissan e-NV200 Winter Camper. Zainteresowane osoby, będą miały do wyboru dwa tryby zamówień. Pierwszy z nich będzie skierowany do nowych klientów, chcących zakupić elektrycznego dostawczaka z kompletnym pakietem zimowym bezpośrednio w salonie. Drugi będzie przeznaczony dla klientów posiadających standardową wersję e-NV200, bądź wersję osobową e-NW200 Evalia, chcących rozbudować ją o akcesoria jakie niesie za sobą pakiet Nissan Camper Technology Luxury Kit. Brzmi dumnie, prawda?

Czy zimowy Nissan e-NV200 to powiew luksusu?

W skład wspomnianego pakietu wchodzą akcesoria, kojarzone z typowym wyposażeniem kampera – kuchnia z lodówką, składane łóżka, rozkładany stolik. Niestety nie przewidziano miejsca na toaletę, ani prysznic – chociaż kreatywni podróżnicy nie powinni mieć problemów z implementacją dodatkowego wyposażenia we własnym zakresie. Całość uzupełniona dachowym panelem słonecznym, dostarczającym energii do ładowarki 220V i zapewniający częściową niezależność energetyczną. Wszystko dopasowane pod wymiar i przemyślane. Ciężko tutaj jednak mówić o luksusie – bowiem wspomniane akcesoria stanowią standard w większości kamperów z XXI wieku.

fot. Nissan

Jak sama nazwa wskazuje, koncepcyjny van przeznaczony jest na zimowe podróże. Dlatego zdecydowano się na specjalne opony terenowe, które tworzą zgodną symfonie z zaśnieżonym podłożem górskich dróg. Zwiększono również prześwit poprzeczny, by poprawić przyczepność podczas jazdy po trudnym terenie. Na przodzie pojazdu znalazło się stalowe orurowanie, uzupełnione dwoma reflektorami o jasności 5400 lumenów. To jednak nie koniec! Zmodyfikowane błotniki przednie i tylne, osłony boczne, gumowe maty, obustronna izolacja okien – to kolejne udogodnienia, które idealnie sprawdzą się na stoku. Bardzo ciekawy dodatek stanowi bagażnik montowany w tylnych drzwiach, posiadający specjalne zaczepy do transportu nart.

Zimowy kamper wykorzystuje inteligentną technologię napędu elektrycznego, opracowaną przez Nissana. W tym specjalny pakiet oszczędzania energii w trybach B i Eco. Pierwszy z nich zapewnia odzyskanie energii, powstającej w wyniku hamowania. Drugi to cały system zarządzania zużyciem energii, optymalizujący zasięg vana w czasie jazdy. Elektryk, terenówka i kamper w jednym – to właśnie Nissan e-NV200 Winter Camper.

Przepełniony duchem przygody i ekscytującą mocą silnika elektrycznego, koncepcyjny van Nissan e-NV200 Winter Camper rysuje przed nami optymistyczną wizję przyszłości mobilności zeroemisyjnej. Wizja ta oraz innowacyjny zestaw akcesoriów dostępnych w standardowych modelach e-NV200 zachęci zarówno kierowców, jak i fanów przygód na świeżym powietrzu do spędzenia w przyszłości jeszcze więcej czasu na zewnątrz, za czym wszyscy tak bardzo tęsknimy

Dmitry Busurkin

Paweł Kokot

Niespełniony pisarz zanurzony w świecie samochodów dostawczych i motorsportu. Fan kamperów, miłośnik ciszy i wojaży wszelkiej maści.

Podobne artykuły