Polski Van Porównywarka samochodów dostawczych

Polskivan.pl – Porównania

Porównanie samochodów dostawczych polega na zestawieniu ze sobą kilku dostawczaków i ma na celu wskazanie różnic pomiędzy poszczególnymi modelami. Jesteście ciekawi jakie vany wypadają najlepiej w stosunku do konkurencji? Komparatystyka aut dostawczych to zagadnienie rozbudowane. Furgony popularnych producentów aut posiadają różne rozstawy osi, przestrzeń ładunkową, silniki, jak i rozwiązania technologiczne w zakresie bezpieczeństwa. Przy zakupie
dostawczaka bardzo często dokonujemy również porównania cen samochodów dostawczych. Liczą się zarówno koszta eksploatacji, jak i cena zakupu auta. Istotne są również oferty leasingowe dla firm i korzystne warunki finansowania. Decyzja o zakupie konkretnego dostawczaka jest bardzo ważna, ponieważ zazwyczaj są one użytkowane przez wiele lat i służą przez setki tysięcy przejechanych kilometrów. Dla firm kurierskich najbardziej istotne jest porównanie przestrzeni ładunkowej oraz poziomu spalania paliwa przez auta dostawcze.

Porównanie samochodów dostawczych do 3.5 t

Najpopularniejszą kategorią samochodów dostawczych są te, które można prowadzić mając prawo jazdy kategorii B. Są to dostawczaki o macie całkowitej do 3.5 tony. Występują w naprawdę różnych wersjach nadwozia, dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego kierowcy. Praktycznie wszyscy producenci pozwalają na szerokie spektrum modyfikacji – sposób otwierania tylnej klapy, występowanie drzwi przesuwnych, liczba okien, długość, wysokość, moc silnika, automatyczna lub manualna skrzynia biegów. Wersje wyposażenia i nadwozia wybieramy jednak zazwyczaj po ustaleniu konkretnego modelu, który nas interesuje. Dlatego tak istotne jest porównanie samochodów dostawczych poprzez praktykę, czyli jazdę i codzienne użytkowanie przez pewien okres czasu. Dla fanów motoryzacji z zacięciem do szybkiej jazdy największe znaczenie będzie miało przyspieszenie i to w jaki sposób samochód się zbiera. Najlepsze do tego są testy przeprowadzane na lotniskach, bądź innej otwartej przestrzeni umożliwiające wystartowanie z jednej linii i jazdę prosto kilku aut ustawionych równolegle do siebie. Planujemy uruchomić na naszej stronie porównywarkę aut dostawczych, która w prosty i intuicyjny sposób umożliwi Ci zestawienie dwóch modeli dostawczaków do 3.5t. Ostatnim zagadnieniem jest przegląd samochodów dostawczych pod względem sprzedaży i popularności w danym roku kalendarzowym. Aktualne trendy i wybór innych osób może wprost sugerować, która oferta producenta jest najkorzystniejsza.

Porównanie małych samochodów dostawczych

Lekkie samochody dostawcze stanowią swoisty kompromis pomiędzy samochodem dostawczym, a zwykłą osobówką. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie potrzebują wysokich gabarytów utożsamianych z ciężarówkami, jednak regularnie przewożą i transportują dobra różnego typu. Ostatnie lata pokazują wzmożone zainteresowanie klientów właśnie tymi autami, co potwierdzają wyniki sprzedaży i statystyki. Małe samochody dostawcze różnią się pomiędzy sobą kulturą pracy, ładownością, designem oraz jednostkami napędowymi. Porównanie małych samochodów dostawczych ma na celu przedstawienie największych zalet i bolączek poszczególnych modeli. Dacia Dokker Van to częste rozwiązanie w flotach przedstawicieli handlowych oraz małych firm kurierskich, transportujących codziennie części z hurtowni do indywidualnych klientów. Główną zaletą auta jest duża pojemność ładunkowa, zoptymalizowana dodatkowo dzięki użyciu funkcji Dacia Easy Seat. Citroen Berlingo i jego bliźniaczy model – Peugeot Partner to pionierzy w zakresie aut dostawczo- osobowych. Kolejnym popularnym modelem jest Fiat Doblo występujący w 7 różnych typach nadwozia. Wybór małych aut dostawczych jest naprawdę duży, dlatego warto zapoznać się wcześniej z porównaniem lekkich aut dostawczych.