Ford Transit to jeden z klejnotów koronnych Wielkiej Brytanii. Doczekaliśmy się aż 8 generacji kultowego dostawczaka i nic nie wskazuje na to, by nie miało być ich jeszcze więcej. Możemy się tylko domyślać, że okrągła generacja MK10 będzie już pozbawiona silników spalinowych. Nie wybiegajmy jednak za bardzo w przyszłość. W 2019 roku Ford zaprezentował odświeżoną wersję swojego vana. Różnice nie były duże, producent postanowił jednak zmodernizować nieco przód pojazdu i uzupełnić go o dodatkowe systemy bezpieczeństwa. W kolejnym roku, na rynku zadebiutowały wersje Trail – charakteryzowały się zmienioną atrapą przednią, nawiązującą do Forda Raptora oraz szeregiem modyfikacji w układzie napędu. Szpera występująca w Transicie Trail została zaprojektowana przez firmę Quaife, której większość działalności skupia się na motorsporcie. Zdecydowana większość części w klasycznym vanie i wersji Trail jest taka sama. To daje szerokie pole do modyfikacji klasycznej wersji samochodu dostawczego. Najprostszą z nich jest wizualny tuning Forda Transita po faceliftingu.

Ford Transit 2019 - MK8 po faceliftingu | tuning Forda Transita
Ford Transit 2019 – wersja tradycyjna

Wizualny tuning Forda Transita 2019

Jak wspomniałem wcześniej, Ford Transit Trail posiada unikalną atrapę. Nie można w salonie Forda zakupić dostawczaka w normalnej wersji z wyjątkowym, sportowym przodem i grafitowym napisem Ford. Co jednak z osobami, które zakupiły zwykły furgon i chciałyby go upodobnić wizualnie do wersji Trail? Okazuje się, że to nic trudnego! Jak wskazali specjaliści z firmy Transit Center, atrapa w wersji Trail posiada dokładnie takie same wymiary i mocowania, co zwykła atrapa w Transicie MK8 po faceliftingu.

Atrapa Ford Transit Trail 2019 2020 - tuning Forda Transita
transitcenter.pl

Właściciel tradycyjnego furgona może zatem zakupić wyjątkowy grill Trail i zamontować go w miejsce starej atrapy. Zdemontowany grill może posłużyć jako część zapasowa. Bardziej obrotne osoby sprzedadzą starą atrapę, dzięki czemu cały tuning Forda Transita okaże się relatywnie niskim kosztem! Łatwo, tanio, przyjemnie i szybko. Czego chcieć więcej? Warto również wspomnieć, że w wersji Trail dostępny jest również najnowszy Ford Transit Custom. Analogicznej modyfikacji można dokonać również w nim – standardowy grill posiada tożsame wymiary i mocowania do wersji specjalnej. Nie jest to ten sam produkt, co w przypadku Transita po faceliftcie ale metoda działania jest dokładnie taka sama. Na co czekasz? Zamawiaj grill i do roboty! Niech polskie drogi wypełnią się dobrze wyglądającymi dostawczakami!

Galeria: Ford Transit Trail

Paweł Kokot

Niespełniony pisarz zanurzony w świecie samochodów dostawczych i motorsportu. Fan kamperów, miłośnik ciszy i wojaży wszelkiej maści.

Podobne artykuły