Pierwsze generacje Volkswagena Transportera są obecnie obiektem prawdziwego kultu. VW T1 i T2 to symbole wolności, kojarzone z ruchem hipisowskim i podróżami. Przez wielokrotne wykorzystywanie w dziełach kultury stały się one także ikonami popkultury. Ich aktualna cena na rynku wtórnym potrafi prześcignąć cenę nowego dostawczaka z salonu. Ogromna popularność karawaningu sprawiła, że australijska firma Retro RV postanowiła tworzyć zabudowy kamperowe na klasycznych ogórkach Volkswagena, które wcześniej poddaje gruntownej renowacji i odbudowie. Efekt końcowy robi niesamowite wrażenie!

Retro RV - VW T1

Więcej niż stary kamper…

Te projekty robią po prostu bardzo duże wrażenie! Poza klasycznym wyglądem i ramą, Retro RV nadaje im kompletnie nowego charakteru. Klasyczne VW T1 i T2 zyskują nowe zawieszenie, kompletnie odnowiony układ kierowniczy i customowe hamulce wykonywane na zamówienie. W miejsce przestarzałych jednostek napędowych trafiają bezawaryjne silniki, montowane fabrycznie w Subaru Foresterach.

Retro RV - kamper T1

W standardowym wyposażeniu odnowionego kampera znajduje się także dwustrefowa klimatyzacja, która zapewni komfort zarówno kierowcy, jak i osobom znajdującym się w części mieszkalnej. Wyposażenie zabudowy kamperowej nie ustępuje w niczym najnowszym konstrukcją oferowanym przez takie firmy jak Hymer, czy Adria. Co więcej, Retro RV nastawione jest na rozwój i uruchomienie punktów na całym świecie na zasadach franczyzy. Jeśli szukać jakichkolwiek pozytywnych aspektów związanych z pandemią koronawirusa na świecie to ten wyjątkowy projekt możemy spokojnie pod to podczepić.

Retro RV tworzy mobilne dzieła sztuki

Projekty realizowane prze firmę Retro RV tworzone są zazwyczaj na konkretne zamówienia. Tym samym, każdy kamper ich produkcji to pojazd z kompletnie innym wyposażeniem. VW T1 z nalewakiem do piwa? Bardzo proszę! Wysokiej jakości grill wraz z akcesoriami, schowany w zabudowie? Żaden problem! Sami zobaczcie na jeden ze zrealizowanych projektów! Ten kamper na pewno będzie hitem każdego wypoczynku, pozwalając na połączenie nowoczesnych rozwiązań z klasycznym wyglądem ogórka.

Prezentowany powyżej kamper to model zrealizowany na specjalne zamówienie miłośnika grillowania i piwa własnej produkcji. Poza wyjazdami wakacyjnymi, ma stanowić również atrakcje podczas lokalnych imprez i targów. Przy takim projekcie trzeba liczyć się z bardzo dużymi kosztami, bowiem każdy element stanowi indywidualny, customowy design stworzony na zlecenie klienta.

VW T2 kamper

Moglibyśmy rozpisywać się nad pięknym wyglądem zabudowy kamperowej, dbałością o każdy szczegół. Ciężko jednak o bardziej wymowne przykłady niż zdjęcia. Oto Volkswagen T2 produkcji Retro RV!

Połączenie drewna, bieli i złota. Na wyposażeniu lodówka, kuchenka gazowa, zlew, zbiorniki na brudną i czystą wodę. Puste przestrzenie znajdujące się bezpośrednio pod dachem zostały zagospodarowane przez liczne szafki i schowki. Takim kamperem możesz udać się w podróż dookoła świata, bez żadnych dodatkowych zmartwień. Oczywiście poza kosztami paliwa! Jeżeli caravaning to Twoje życie to na pewno nie przejdziesz obojętnie obok takiego projektu!

Paweł Kokot

Niespełniony pisarz zanurzony w świecie samochodów dostawczych i motorsportu. Fan kamperów, miłośnik ciszy i wojaży wszelkiej maści.

Podobne artykuły