Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej po raz kolejny włączyło się do pomocy humanitarnej w Ukrainie, przekazując samochód dostawczy na odbudowę miasta Bucza. Dar nie ograniczył się do samego pojazdu. Zadbany Ford Transit wypełniony był sprzętem budowlanym. Możliwe, że będzie jeszcze wykonywał kursy do Polski po kolejne parte materiałów.

Pomoc Ukrainie jest wciąż potrzebna

Decyzja o przekazaniu dostawczaka została zatwierdzona podczas majowej sesji rady miasta. Natomiast cały sprzęt i materiały zostały ofiarowane przez Śląski Związek Gmin i Powiatów. Pomoc zapoczątkował burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol – te miasta od lat pozostają w stałym partnerstwie. Od tamtej pory do akcji wspierania odbudowy Ukrainy włączyło się miasto Bielsko-Biała, które 30 czerwca przekazała dodatkowo 17,5 tony żywności i towarów do powiatu czerniowieckiego. Przekazany samochód dostawczy jest zatem jednym z wielu wyrazów pomocy.

“Od chwili wtargnięcia Federacji Rosyjskiej na terytorium Ukrainy oraz aktywnych działań wojennych, które toczą się m.in. na terenach Buczy, zostały uszkodzone budynki, instalacje, zniszczone mienie, w tym zasoby transportu zakładów komunalnych. Burmistrz miasta Bucza zwrócił się z prośbą o jakąkolwiek pomoc, szczególnie w postaci samochodów dostawczych”

uzasadnienie majowej uchwały
Ford Transit MK7 - samochód dostawczy dla Buczy

Samochód dostawczy jest już w Buczy

Czyny mówią znacznie więcej niż słowa i pomoc na odległość. Radny Rady Miejskiej Bielska-Białej Szczepan Wojtasik osobiście poprawadził Ford Transit MK7 naa granicę z Ukrainą. Tam nastąpiło przekazanie daru dla Buczy. Warto zaznaczyć, że siódma generacja Transita uznawana jest przez wielu za najlepszy model dostawczego Forda w historii. Decyzja o przekazaniu dostawczaka zapadła podczas sesji 19 maja. Odczytywano wówczas prośbę samorządu z Buczy. Rada miasta jednogłośnie zadecydowała o przekazaniu potrzebnego auta.

Paweł Kokot

Niespełniony pisarz zanurzony w świecie samochodów dostawczych i motorsportu. Fan kamperów, miłośnik ciszy i wojaży wszelkiej maści.

Podobne artykuły